18. maj: MEDNARODNI DAN MUZEJEV
Loški muzej Škofja Loka, 18. maj 2017
Vrata muzeja bomo na široko odprli v četrtek, 18. maja, ko bo med 10. in 18. uro možen brezplačen ogled muzejskih zbirk. Ob 19. uri pa vabimo na športni filmski večer. Večer bomo posvetili predvajanju dveh športnih filmov, ki predstavljata dve izjemni osebnosti iz sveta športnega plezanja: video intervju z Romanom Krajnikom, trenerjem športnega plezanja in selektorjem Slovenske članske reprezentance ter film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada, ki predstavlja športno pot plezalke Natalije Gros.
Dogodek je prvi v seriji dogodkov s sloganom Športam z Loškim muzejem, s katerimi bomo pridobivali športno kondicijo vse do odprtja nove športne zbirke Loškega muzeja v novembru.

VIDEO INTERVJU: ROMAN KRAJNIK
Odbor za muzej športa v okviru zbiranja, hranjenja in predstavljanja bogate športne dediščine na Loškem, ki bo tvorila novo športno zbirko Loškega muzeja, zbira tudi pričevanja ključnih osebnosti z različnih športnih področij. Ena takšnih osebnosti je tudi Roman Krajnik, trener športnega plezanja in selektor Slovenske članske reprezentance, ki je s svojim trenerskim delom poskrbel za številne uspehe slovenskega športnega plezanja.

MAGNEZIJ IN ČOKOLADA
Film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada na poetičen in nežen način predstavi športno pot ene najboljših plezalk na svetu, Natalije Gros.  Spremljamo jo, ko se trudi preplezati eno najtežjih smeri v Sloveniji - Histerijo (8c+) v Mišji peči ter preko plezalne sezone, treningov, tekmovanj, poškodb in testiranj.

Muzejski večer: Škofjeloški grad med drugo svetovno vojno in po njej ter usoda njegovih lastnic

Galerija Franceta Miheliča, Kašča

Na muzejskem večeru bo kustos Loškega muzeja Jože Štukl predstavil, kaj se je dogajalo z Loškim gradom in njegovimi lastnicami uršulinkami tekom druge svetovne vojne in po njej.

Študijski krožek Ločanke

Muzejska soba, Loški muzej Škofja Loka

Letos nadaljujemo raziskovanje žensk »Ločank«, ki so s svojim delom pustile pomembne sledi v naši kulturni, prosvetni, znanstveni ali umetniki dediščini. Skozi raziskavo arhivskega gradiva, zbiranje spominov in fotografij bomo osvetlili življenje žensk, ki so živele in ustvarjale v Škofji Loki ali tistih žensk, ki so bile rojene v Škofji Loki in so delovale v drugih slovenskih krajih ali celo v svetu. Študijski krožek vodi kustosinja Loškega muzeja Biljana Ristić, krožku se lahko pridružite kadarkoli.