18. maj: MEDNARODNI DAN MUZEJEV
Loški muzej Škofja Loka, 18. maj 2017
Vrata muzeja bomo na široko odprli v četrtek, 18. maja, ko bo med 10. in 18. uro možen brezplačen ogled muzejskih zbirk. Ob 19. uri pa vabimo na športni filmski večer. Večer bomo posvetili predvajanju dveh športnih filmov, ki predstavljata dve izjemni osebnosti iz sveta športnega plezanja: video intervju z Romanom Krajnikom, trenerjem športnega plezanja in selektorjem Slovenske članske reprezentance ter film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada, ki predstavlja športno pot plezalke Natalije Gros.
Dogodek je prvi v seriji dogodkov s sloganom Športam z Loškim muzejem, s katerimi bomo pridobivali športno kondicijo vse do odprtja nove športne zbirke Loškega muzeja v novembru.

VIDEO INTERVJU: ROMAN KRAJNIK
Odbor za muzej športa v okviru zbiranja, hranjenja in predstavljanja bogate športne dediščine na Loškem, ki bo tvorila novo športno zbirko Loškega muzeja, zbira tudi pričevanja ključnih osebnosti z različnih športnih področij. Ena takšnih osebnosti je tudi Roman Krajnik, trener športnega plezanja in selektor Slovenske članske reprezentance, ki je s svojim trenerskim delom poskrbel za številne uspehe slovenskega športnega plezanja.

MAGNEZIJ IN ČOKOLADA
Film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada na poetičen in nežen način predstavi športno pot ene najboljših plezalk na svetu, Natalije Gros.  Spremljamo jo, ko se trudi preplezati eno najtežjih smeri v Sloveniji - Histerijo (8c+) v Mišji peči ter preko plezalne sezone, treningov, tekmovanj, poškodb in testiranj.

Odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar

Loški muzej Škofja Loka

Ob letošnji 150-letnici rojstva slikarja Ivana Groharja vas prav na njegov rojstni dan, 15. junija, vabimo na odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar.
Razstava predstavlja zbirko Groharjevih del iz njegovega zgodnjega obdobja, zlasti portretov in slik z nabožno vsebino, ki jih hrani Loški muzej. Posvečena je Groharjevi tesni povezanosti s Škofjo Loko, ki ga je navdihovala in pustila neizbrisen pečat v njegovi umetnosti, hkrati pa je tudi poklon Škofje Loke Groharju kot osebnosti in umetniku.
Kustosinja nove stalne postavitve je Barbara Sterle Vurnik.
Razstavo bo slavnostno odprl župan Občine Škofja Loka, mag. Miha Ješe.

AKCIJA ŠPORTAM Z LOŠKIM MUZEJEM

V novembru 2017 v Loškem muzeju načrtujemo odprtje nove stalne zbirke Šport in telesna vzgoja, v okviru katere smo zasnovali tudi akcijo Športam z Loškim muzejem, s katero želimo predstavljati različne športne teme že pred samim odprtjem zbirke. V maju smo že pripravili prvi dogodek, filmski večer, v juniju pa nas čaka drugi dogodek akcije, pogovorni večer NEMOGOČE.

Opečne prezračevalne mreže, gospodarskemu poslopju v korist in okras / Razvoj, oblike in motivi opečnih mrež na gospodarskih poslopjih na Loškem

Galerija Ivana Groharja

Z razstavo želimo obiskovalce seznaniti z razvojem, funkcijo, obliko in motivi prezračevalnih opečnih mrež na gospodarskih poslopij ter spodbuditi zavedanje o njihovem pomenu ter potrebi po njihovem ohranjanju in varovanju. Gospodarska poslopja z opečnimi prezračevalnimi mrežami so lep primer povezanosti oblike in funkcije v ljudskem stavbarstvu. Raznolikost njihovih oblik pa je izraz volje in želje kmečkega človeka po funkcionalnem in estetsko urejenem prostoru.

Odprtje razstave SVEŽE! FRIŠN! FRESH! Pregledna razstava novejših del članov Združenja umetnikov Škofja Loka

Galerija na Gradu, Loški muzej, Grajska pot 13

Loški muzej Škofja Loka in Združenje umetnikov Škofja Loka vas vljudno vabita na odprtje razstave v sredo, 17. maja 2017, ob 19. uri v Galerijo na Gradu.
Na razstavi se z novejšimi deli predstavljajo člani Združenja umetnikov Škofja Loka, še posebej pa izpostavljamo kiparja Mateja Plestenjaka, prejemnika Groharjeve štipendije za leto 2016.  Razstava bo na ogled do 6. septembra 2017. Kustos razstave je Boštjan Soklič.