18. maj: MEDNARODNI DAN MUZEJEV
Loški muzej Škofja Loka, 18. maj 2017
Vrata muzeja bomo na široko odprli v četrtek, 18. maja, ko bo med 10. in 18. uro možen brezplačen ogled muzejskih zbirk. Ob 19. uri pa vabimo na športni filmski večer. Večer bomo posvetili predvajanju dveh športnih filmov, ki predstavljata dve izjemni osebnosti iz sveta športnega plezanja: video intervju z Romanom Krajnikom, trenerjem športnega plezanja in selektorjem Slovenske članske reprezentance ter film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada, ki predstavlja športno pot plezalke Natalije Gros.
Dogodek je prvi v seriji dogodkov s sloganom Športam z Loškim muzejem, s katerimi bomo pridobivali športno kondicijo vse do odprtja nove športne zbirke Loškega muzeja v novembru.

VIDEO INTERVJU: ROMAN KRAJNIK
Odbor za muzej športa v okviru zbiranja, hranjenja in predstavljanja bogate športne dediščine na Loškem, ki bo tvorila novo športno zbirko Loškega muzeja, zbira tudi pričevanja ključnih osebnosti z različnih športnih področij. Ena takšnih osebnosti je tudi Roman Krajnik, trener športnega plezanja in selektor Slovenske članske reprezentance, ki je s svojim trenerskim delom poskrbel za številne uspehe slovenskega športnega plezanja.

MAGNEZIJ IN ČOKOLADA
Film Jureta Breceljnika Magnezij in čokolada na poetičen in nežen način predstavi športno pot ene najboljših plezalk na svetu, Natalije Gros.  Spremljamo jo, ko se trudi preplezati eno najtežjih smeri v Sloveniji - Histerijo (8c+) v Mišji peči ter preko plezalne sezone, treningov, tekmovanj, poškodb in testiranj.

Odprtje razstave NAŠE TOVARNE - NAŠ PONOS / Industrijska dediščina Gorenjske

Galerija Ivana Groharja, Mestni trg 37

Muzeji na Gorenjskem že nekaj let uspešno sodelujejo pri raziskovanju ter pripravi skupnih muzejskih razstav. V letu 2016  so Gorenjski muzej, Gornjesavski muzej Jesenice, Tržiški muzej, Medobčinski muzej Kamnik, Loški muzej Škofja Loka, Muzeji radovljiške občine in Kulturni dom Franca Bernika Domžale, Slamnikarski muzej pripravili zanimiv projekt o industrijski kulturni dediščini Gorenjske.

Muzejski večer: SOKOLI / ORLI

Galerija Franceta Miheliča (Kašča), Spodnji trg 1

Letos v Loškem muzeju Škofja Loka obeležujemo športno leto, saj bomo v novembru odprli stalno razstavo športa na Loškem. Med pripravami na odprtje teče akcija Športam z Loškim muzejem, v okviru katere pripravljamo razne športno obarvane dogodke. Eden takih bo tudi muzejski večer z naslovom Sokoli / Orli.

Študijski krožek LOČANKE

Muzejska soba, Loški muzej Škofja Loka

26. septembra 2017 ob 17. uri v Muzejski sobi na Loškem gradu ponovno pričenjamo s serijo tematskih srečanj, na katerih bomo poglabljali znanje in spoznavali vlogo žensk v preteklosti, še posebej na Loškem področju.

AKCIJA ŠPORTAM Z LOŠKIM MUZEJEM

V novembru 2017 v Loškem muzeju načrtujemo odprtje nove stalne zbirke Šport in telesna vzgoja, v okviru katere smo zasnovali tudi akcijo Športam z Loškim muzejem, s katero želimo predstavljati različne športne teme že pred samim odprtjem zbirke. V maju smo že pripravili prvi dogodek, filmski večer, v juniju pa nas čaka drugi dogodek akcije, pogovorni večer NEMOGOČE.