Javno vodstvo po razstavi Potovanje
Galerija na Gradu, Loški muzej, Grajska pot 13, nedelja, 9. 4. 2017 ob 16.00

Dzamil Kamanger in Kalle Hamm sta mednarodno uveljavljena umetnika, ki v Helsinkih delujeta skupaj od leta 1999. V svojih delih se vsak iz svojega zornega kota pogosto lotevata prespraševanja različnih oblik migracij. Do te pomembne globalne teme so ju pripeljale njune osebne življenjske zgodbe in dolgotrajno iskanje poti do večje osebne svobode in bolj strpnega življenjskega prostora.