Pogovori z umetniki: Nejč Slapar
Galerija Franceta Miheliča, Kašča na Spodnjem trgu, sreda, 21. marec 2018, 19.00
V prostorih Kašče predstavljamo digitalno kopijo njegove monumentalne risbe Galaksija in avtorsko Knjigo umetnika (Knjiga mojih dni). V svoji knjigi Slapar druži avtorsko prozno pisanje s striparsko govorico. Domiselno koncipirana Knjiga mojih dni dokazuje, da Slaparjeva tvornost ni ne sredstvo ne intelektualna kategorija, temveč poslanstvo. Slapar mojstrsko prepleta literarno govorico z likovno in samosvoje nadgrajuje en medij z drugim. Z umetnikom se bo pogovarjal Boštjan Soklič, kustos Loškega muzeja Škofja Loka.

Pogovore z umetniki prirejamo v prostorih Galerije Franceta Miheliča v Kašči na Spodnjem trgu, kjer domuje v letu 2014 zasnovana Zbirka v nastajanju članov Združenja umetnikov. Večeri so namenjeni predstavitvi ustvarjalne poti umetnikov, ki jih Ločani poznamo po njihovih likovnih delih, redko pa imamo priložnost pogovora z njimi. Pogovori z umetniki nastajajo v sodelovanju z Združenjem umetnikov Škofja Loka.
Odprtje razstave Loka : Ankara : Loka // Peter Gaber: Zbudi mojo osamljenost

Galerija na Gradu

Peter Gaber je umetnik, ki se na temelju raziskovanj svetlobe, prostora in barve vse bolj uveljavlja na domači likovni sceni. Tako znotraj krajinskega kot figuralnega slikarstva nakazuje nove izrazne smeri in odpira vprašanja o pomenu klasične slikarske motivike v sodobnem času.