Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke
Vodstva
Prostovoljni mediatorji v kulturi
Abonmajski obisk
Brezplačne počitnišške dejavnosti za otroke
Dnevi odprtih vrat
Pedagošški program 4., 5. in 6.razred devetletke« Nazaj

4., 5. in 6. RAZRED DEVETLETKE

Klasično vodenje po muzejskih zbirkah
Voden ogled po arheološki, zgodovinski, kulturnozgodovinski, umetnostni, etnološki - eni najbogatejših tovrstnih zbirk na Slovenskem, zbiriki novejše zgodovine in prirodoslovni zbirki. Vodenje je prilagojeno starostni stopnji otrok.
Trajanje: 1 uro 15 minut
Cena: 3,00 EUR

Učna ura iz arheologije, zgodovine in etnologije - muzejske učne ure
Učne ure so zasnovane tematsko, glede na vsebino posameznih muzejskih zbirk (arheološka, zgodovinska, etnološka zbirka). Uvodni razlagi o določeni temi sledi reševanje zastavljenih nalog, saj so sestavni del muzejskih učnih ur tudi učni listi, ki se navezujejo na učne načrte pri SND-ju, zgodovini, gospodinjstvu, likovnem pouku, itd. Izbirate lahko med arheološko, zgodovinsko (Loško gospostvo. Gradovi. Mesto. Cehi) in etnološko učno uro (Križanka 1 in 2, ). En učni list je vključen v ceno.
Trajanje: 1 ura 30 minut
Cena: 3,00 EUR

Skriti zaklad - vodstvo po starem mestnem jedru
Program se odvija v starem mestnem jedru Škofje Loke in otroke na igriv način seznanja s kulturnozgodovinskimi spomeniki srednjeveške Loke. Otroci se zberejo na grajskem dvorišču, kjer jih sprejme muzejski vodič. Nato se odvija iskanje zaklada po vnaprej začrtani poti. Otroci spoznajo15 spomenikov (Loški grad, mestno obzidje, Kamniti most, staro šolo, Kaščo itd.). Sledi nagrada za vloženi trud.
Trajanje: 1 uro 30 minut
Cena : 4,50 EUR

Vodstvo v starem mestnem jedru Škofje Loke

Voden ogled kulturnozgodovinskih spomenikov Škofje Loke, ki je s svojo bogato stavbno dediščino eno najzanimivejših in najbolje ohranjenih srednjeveških mest na Slovenskem.
Trajanje: 45 minut
Cena : 2,00 EUR

Voden ogled Škoparjeve hiše - Muzeja na prostem na grajskem vrtu

V avtentičnem okolju muzeja na prostem si otroci ogledajo Škoparjevo hišo z zasnovo iz 16. stoletja, ki sodi v tip hiše s črno kuhinjo. Pri tem spoznavajo nekdanjo bivalno kulturo in način življenja kajžarjev in malih kmetov.

Trajanje: 20 minut

Cena: vključena v vstopnino za voden ogled stalnih zbirk

Voden ogled Po poti treh gradov
Pričnemo v muzeju, kjer v zgodovinski zbirki spoznamo Loški grad, Stari grad in Zgornji stolp na Kranclju, ki so nekdaj tvorili enoten obrambni sistem in varovali srednjeveško Škofjo Loko. Nadaljujemo do ruševin Zgornjega stolpa na Kranclju, kjer si ogledamo ostanke stolpa kvadratnega tlorisa, obdanega z obzidjem in obrambnim jarkom. Ko se vrnemo v muzej, v kletnih prostorih poiščemo nekdanji nivo grajskega dvorišča in preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 1 ura

Cena 3,00 EUR

Muzejske delavnice

Od zrna do kruha, Cvetje iz papirja, Tkanje s tkalsko deščico, Škofjeloški grb, Loški kruhek, Obeski z motivom gotske pečnice, Bakrena zapestnica, Prazgodovinska ogrlica, Praznična noša babic in dedkov, Kaligrafska delavnica, Ključi, Cehovski izveski, Muzejska razglednica, Muzejski portret, Poslikane skrinje, Postavimo grad, Arheološki peskovnik

Odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar

Loški muzej Škofja Loka

Ob letošnji 150-letnici rojstva slikarja Ivana Groharja vas prav na njegov rojstni dan, 15. junija, vabimo na odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar.
Razstava predstavlja zbirko Groharjevih del iz njegovega zgodnjega obdobja, zlasti portretov in slik z nabožno vsebino, ki jih hrani Loški muzej. Posvečena je Groharjevi tesni povezanosti s Škofjo Loko, ki ga je navdihovala in pustila neizbrisen pečat v njegovi umetnosti, hkrati pa je tudi poklon Škofje Loke Groharju kot osebnosti in umetniku.
Kustosinja nove stalne postavitve je Barbara Sterle Vurnik.
Razstavo bo slavnostno odprl župan Občine Škofja Loka, mag. Miha Ješe.

AKCIJA ŠPORTAM Z LOŠKIM MUZEJEM

V novembru 2017 v Loškem muzeju načrtujemo odprtje nove stalne zbirke Šport in telesna vzgoja, v okviru katere smo zasnovali tudi akcijo Športam z Loškim muzejem, s katero želimo predstavljati različne športne teme že pred samim odprtjem zbirke. V maju smo že pripravili prvi dogodek, filmski večer, v juniju pa nas čaka drugi dogodek akcije, pogovorni večer NEMOGOČE.

Opečne prezračevalne mreže, gospodarskemu poslopju v korist in okras / Razvoj, oblike in motivi opečnih mrež na gospodarskih poslopjih na Loškem

Galerija Ivana Groharja

Z razstavo želimo obiskovalce seznaniti z razvojem, funkcijo, obliko in motivi prezračevalnih opečnih mrež na gospodarskih poslopij ter spodbuditi zavedanje o njihovem pomenu ter potrebi po njihovem ohranjanju in varovanju. Gospodarska poslopja z opečnimi prezračevalnimi mrežami so lep primer povezanosti oblike in funkcije v ljudskem stavbarstvu. Raznolikost njihovih oblik pa je izraz volje in želje kmečkega človeka po funkcionalnem in estetsko urejenem prostoru.

Odprtje razstave SVEŽE! FRIŠN! FRESH! Pregledna razstava novejših del članov Združenja umetnikov Škofja Loka

Galerija na Gradu, Loški muzej, Grajska pot 13

Loški muzej Škofja Loka in Združenje umetnikov Škofja Loka vas vljudno vabita na odprtje razstave v sredo, 17. maja 2017, ob 19. uri v Galerijo na Gradu.
Na razstavi se z novejšimi deli predstavljajo člani Združenja umetnikov Škofja Loka, še posebej pa izpostavljamo kiparja Mateja Plestenjaka, prejemnika Groharjeve štipendije za leto 2016.  Razstava bo na ogled do 6. septembra 2017. Kustos razstave je Boštjan Soklič.