Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke
Vodstva
Prostovoljni mediatorji v kulturi
Abonmajski obisk
Brezplačne počitnišške dejavnosti za otroke
Dnevi odprtih vrat
Pedagošški program 4., 5. in 6.razred devetletke« Nazaj

4., 5. in 6. RAZRED DEVETLETKE

Klasično vodenje po muzejskih zbirkah
Voden ogled po arheološki, zgodovinski, kulturnozgodovinski, umetnostni, etnološki - eni najbogatejših tovrstnih zbirk na Slovenskem, zbiriki novejše zgodovine in prirodoslovni zbirki. Vodenje je prilagojeno starostni stopnji otrok.
Trajanje: 1 uro 15 minut
Cena: 3,00 EUR

Učna ura iz arheologije, zgodovine in etnologije - muzejske učne ure
Učne ure so zasnovane tematsko, glede na vsebino posameznih muzejskih zbirk (arheološka, zgodovinska, etnološka zbirka). Uvodni razlagi o določeni temi sledi reševanje zastavljenih nalog, saj so sestavni del muzejskih učnih ur tudi učni listi, ki se navezujejo na učne načrte pri SND-ju, zgodovini, gospodinjstvu, likovnem pouku, itd. Izbirate lahko med arheološko, zgodovinsko (Loško gospostvo. Gradovi. Mesto. Cehi) in etnološko učno uro (Križanka 1 in 2, ). En učni list je vključen v ceno.
Trajanje: 1 ura 30 minut
Cena: 3,00 EUR

Skriti zaklad - vodstvo po starem mestnem jedru
Program se odvija v starem mestnem jedru Škofje Loke in otroke na igriv način seznanja s kulturnozgodovinskimi spomeniki srednjeveške Loke. Otroci se zberejo na grajskem dvorišču, kjer jih sprejme muzejski vodič. Nato se odvija iskanje zaklada po vnaprej začrtani poti. Otroci spoznajo15 spomenikov (Loški grad, mestno obzidje, Kamniti most, staro šolo, Kaščo itd.). Sledi nagrada za vloženi trud.
Trajanje: 1 uro 30 minut
Cena : 4,50 EUR

Vodstvo v starem mestnem jedru Škofje Loke

Voden ogled kulturnozgodovinskih spomenikov Škofje Loke, ki je s svojo bogato stavbno dediščino eno najzanimivejših in najbolje ohranjenih srednjeveških mest na Slovenskem.
Trajanje: 45 minut
Cena : 2,00 EUR

Voden ogled Škoparjeve hiše - Muzeja na prostem na grajskem vrtu

V avtentičnem okolju muzeja na prostem si otroci ogledajo Škoparjevo hišo z zasnovo iz 16. stoletja, ki sodi v tip hiše s črno kuhinjo. Pri tem spoznavajo nekdanjo bivalno kulturo in način življenja kajžarjev in malih kmetov.

Trajanje: 20 minut

Cena: vključena v vstopnino za voden ogled stalnih zbirk

Voden ogled Po poti treh gradov
Pričnemo v muzeju, kjer v zgodovinski zbirki spoznamo Loški grad, Stari grad in Zgornji stolp na Kranclju, ki so nekdaj tvorili enoten obrambni sistem in varovali srednjeveško Škofjo Loko. Nadaljujemo do ruševin Zgornjega stolpa na Kranclju, kjer si ogledamo ostanke stolpa kvadratnega tlorisa, obdanega z obzidjem in obrambnim jarkom. Ko se vrnemo v muzej, v kletnih prostorih poiščemo nekdanji nivo grajskega dvorišča in preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 1 ura

Cena 3,00 EUR

Muzejske delavnice

Od zrna do kruha, Cvetje iz papirja, Tkanje s tkalsko deščico, Škofjeloški grb, Loški kruhek, Obeski z motivom gotske pečnice, Bakrena zapestnica, Prazgodovinska ogrlica, Praznična noša babic in dedkov, Kaligrafska delavnica, Ključi, Cehovski izveski, Muzejska razglednica, Muzejski portret, Poslikane skrinje, Postavimo grad, Arheološki peskovnik

Muzejski večer: Škofjeloški grad med drugo svetovno vojno in po njej ter usoda njegovih lastnic

Galerija Franceta Miheliča, Kašča

Na muzejskem večeru bo kustos Loškega muzeja Jože Štukl predstavil, kaj se je dogajalo z Loškim gradom in njegovimi lastnicami uršulinkami tekom druge svetovne vojne in po njej.

Študijski krožek Ločanke

Muzejska soba, Loški muzej Škofja Loka

Letos nadaljujemo raziskovanje žensk »Ločank«, ki so s svojim delom pustile pomembne sledi v naši kulturni, prosvetni, znanstveni ali umetniki dediščini. Skozi raziskavo arhivskega gradiva, zbiranje spominov in fotografij bomo osvetlili življenje žensk, ki so živele in ustvarjale v Škofji Loki ali tistih žensk, ki so bile rojene v Škofji Loki in so delovale v drugih slovenskih krajih ali celo v svetu. Študijski krožek vodi kustosinja Loškega muzeja Biljana Ristić, krožku se lahko pridružite kadarkoli.