Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke
Vodstva
Prostovoljni mediatorji v kulturi
Abonmajski obisk
Brezplačne počitnišške dejavnosti za otroke
Dnevi odprtih vrat
Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke« Nazaj

Pripovedke ob grajskem kaminu

Ob zakurjenem grajskem kaminu otrokom prebiramo pripovedke o Kamnitem mostu, o škofjeloškem grbu in o grajskem stolpu. Nato sledi ogled grajskih oz. muzejskih prostorov in največja zanimivost - preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 20-30 minut

Cena: 2,00 EUR

Skriti zaklad - vodstvo po starem mestnem jedru Škofje Loke

Program se odvija v starem mestnem jedru in otroke na igriv način seznanja s kulturnimi spomeniki v Škofji Loki. Otroci se zberejo na grajskem dvorišču, kjer jih sprejme muzejski vodič. Nato se prične iskanje zaklada, ki se odvija po vnaprej začrtani poti, kjer spoznajo Loški grad, mestno obzidje, Kamniti most, staro šolo, Homanovo hišo, stari vodnjak itd. Na koncu sledi nagrada za vloženi trud.

Trajanje: 45-60 minut.

Cena: 3,50 EUR

Voden ogled Škoparjeve hiše - Muzeja na prostem na grajskem vrtu

V avtentičnem okolju muzeja na prostem si otroci ogledajo Škoparjevo hišo z zasnovo iz 16. stoletja, ki sodi v tip hiše s črno kuhinjo. Pri tem spoznavajo nekdanjo bivalno kulturo in način življenja kajžarjev in malih kmetov.

Trajanje: 20 minut

Cena: vključena v vstopnino za voden ogled stalnih zbirk oz. v ceno vseh vseh ostalih pedagoških programov.

Gal v muzeju - vodstvo po muzeju

Program, kjer otroci odkrivajo muzej s pomočjo zgodbic in likovnih umetnin. Najprej ob projekciji spoznajo škrata Gala in likovne umetnine v muzeju. Nato otrokom ob muzejskih eksponatih predstavimo zgodbice o nastanku škofjeloškega grba, O Kamnitem mostu, o grajskem stolpu, itd. Sledi ogled črne kuhinje in zbirke živali, na koncu pa preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 45-60 minut

Cena: 3,00 EUR

Muzejske delavnice

Cvetje iz papirja, Škofjeloški grb, Obeski z motivom gotske pečnice, Prazgodovinska ogrlica, Praznična noša babic in dedkov, Ključi, Cehovski izveski, Muzejska razglednica, Muzejski portret, Poslikane skrinje, Arheološki peskovnik

Odprtje razstave SVEŽE! FRIŠN! FRESH! Pregledna razstava novejših del članov Združenja umetnikov Škofja Loka

Galerija na Gradu, Loški muzej, Grajska pot 13

Loški muzej Škofja Loka in Združenje umetnikov Škofja Loka vas vljudno vabita na odprtje razstave v sredo, 17. maja 2017, ob 19. uri v Galerijo na Gradu.
Na razstavi se z novejšimi deli predstavljajo člani Združenja umetnikov Škofja Loka, še posebej pa izpostavljamo kiparja Mateja Plestenjaka, prejemnika Groharjeve štipendije za leto 2016.  Razstava bo na ogled do 6. septembra 2017. Kustos razstave je Boštjan Soklič.

Tone Logonder: Spomenik umetnosti in lepoti

Galerija Ivana Groharja

Leta 2017 obeležujemo dve pomembni obletnici loških rojakov. Mineva 30 let od smrti akademskega kiparja Toneta Logondra, avtorja številnih javnih plastik, in 150 let od rojstva slovenskega ...