Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke
Vodstva
Prostovoljni mediatorji v kulturi
Abonmajski obisk
Brezplačne počitnišške dejavnosti za otroke
Dnevi odprtih vrat
Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke« Nazaj

Pripovedke ob grajskem kaminu

Ob zakurjenem grajskem kaminu otrokom prebiramo pripovedke o Kamnitem mostu, o škofjeloškem grbu in o grajskem stolpu. Nato sledi ogled grajskih oz. muzejskih prostorov in največja zanimivost - preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 20-30 minut

Cena: 2,00 EUR

Skriti zaklad - vodstvo po starem mestnem jedru Škofje Loke

Program se odvija v starem mestnem jedru in otroke na igriv način seznanja s kulturnimi spomeniki v Škofji Loki. Otroci se zberejo na grajskem dvorišču, kjer jih sprejme muzejski vodič. Nato se prične iskanje zaklada, ki se odvija po vnaprej začrtani poti, kjer spoznajo Loški grad, mestno obzidje, Kamniti most, staro šolo, Homanovo hišo, stari vodnjak itd. Na koncu sledi nagrada za vloženi trud.

Trajanje: 45-60 minut.

Cena: 3,50 EUR

Voden ogled Škoparjeve hiše - Muzeja na prostem na grajskem vrtu

V avtentičnem okolju muzeja na prostem si otroci ogledajo Škoparjevo hišo z zasnovo iz 16. stoletja, ki sodi v tip hiše s črno kuhinjo. Pri tem spoznavajo nekdanjo bivalno kulturo in način življenja kajžarjev in malih kmetov.

Trajanje: 20 minut

Cena: vključena v vstopnino za voden ogled stalnih zbirk oz. v ceno vseh vseh ostalih pedagoških programov.

Gal v muzeju - vodstvo po muzeju

Program, kjer otroci odkrivajo muzej s pomočjo zgodbic in likovnih umetnin. Najprej ob projekciji spoznajo škrata Gala in likovne umetnine v muzeju. Nato otrokom ob muzejskih eksponatih predstavimo zgodbice o nastanku škofjeloškega grba, O Kamnitem mostu, o grajskem stolpu, itd. Sledi ogled črne kuhinje in zbirke živali, na koncu pa preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 45-60 minut

Cena: 3,00 EUR

Muzejske delavnice

Cvetje iz papirja, Škofjeloški grb, Obeski z motivom gotske pečnice, Prazgodovinska ogrlica, Praznična noša babic in dedkov, Ključi, Cehovski izveski, Muzejska razglednica, Muzejski portret, Poslikane skrinje, Arheološki peskovnik

Odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar

Loški muzej Škofja Loka

Ob letošnji 150-letnici rojstva slikarja Ivana Groharja vas prav na njegov rojstni dan, 15. junija, vabimo na odprtje prenovljene stalne zbirke Ivan Grohar.
Razstava predstavlja zbirko Groharjevih del iz njegovega zgodnjega obdobja, zlasti portretov in slik z nabožno vsebino, ki jih hrani Loški muzej. Posvečena je Groharjevi tesni povezanosti s Škofjo Loko, ki ga je navdihovala in pustila neizbrisen pečat v njegovi umetnosti, hkrati pa je tudi poklon Škofje Loke Groharju kot osebnosti in umetniku.
Kustosinja nove stalne postavitve je Barbara Sterle Vurnik.
Razstavo bo slavnostno odprl župan Občine Škofja Loka, mag. Miha Ješe.

AKCIJA ŠPORTAM Z LOŠKIM MUZEJEM

V novembru 2017 v Loškem muzeju načrtujemo odprtje nove stalne zbirke Šport in telesna vzgoja, v okviru katere smo zasnovali tudi akcijo Športam z Loškim muzejem, s katero želimo predstavljati različne športne teme že pred samim odprtjem zbirke. V maju smo že pripravili prvi dogodek, filmski večer, v juniju pa nas čaka drugi dogodek akcije, pogovorni večer NEMOGOČE.

Opečne prezračevalne mreže, gospodarskemu poslopju v korist in okras / Razvoj, oblike in motivi opečnih mrež na gospodarskih poslopjih na Loškem

Galerija Ivana Groharja

Z razstavo želimo obiskovalce seznaniti z razvojem, funkcijo, obliko in motivi prezračevalnih opečnih mrež na gospodarskih poslopij ter spodbuditi zavedanje o njihovem pomenu ter potrebi po njihovem ohranjanju in varovanju. Gospodarska poslopja z opečnimi prezračevalnimi mrežami so lep primer povezanosti oblike in funkcije v ljudskem stavbarstvu. Raznolikost njihovih oblik pa je izraz volje in želje kmečkega človeka po funkcionalnem in estetsko urejenem prostoru.

Odprtje razstave SVEŽE! FRIŠN! FRESH! Pregledna razstava novejših del članov Združenja umetnikov Škofja Loka

Galerija na Gradu, Loški muzej, Grajska pot 13

Loški muzej Škofja Loka in Združenje umetnikov Škofja Loka vas vljudno vabita na odprtje razstave v sredo, 17. maja 2017, ob 19. uri v Galerijo na Gradu.
Na razstavi se z novejšimi deli predstavljajo člani Združenja umetnikov Škofja Loka, še posebej pa izpostavljamo kiparja Mateja Plestenjaka, prejemnika Groharjeve štipendije za leto 2016.  Razstava bo na ogled do 6. septembra 2017. Kustos razstave je Boštjan Soklič.