Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke
Muzejske učne ure
Vodstva
Prostovoljni mediatorji v kulturi
Brezplačne počitnišške dejavnosti za otroke
Dnevi odprtih vrat
Pedagošški program predšolski otroci I, 1., 2. in 3. razred devetletke« Nazaj

Pripovedke ob grajskem kaminu ali Pripovedke v Škoparjevi hiši

Ob zakurjenem grajskem kaminu otrokom prebiramo pripovedke o Kamnitem mostu, o škofjeloškem grbu in o grajskem stolpu. Nato sledi ogled grajskih oz. muzejskih prostorov in največja zanimivost - preizkusimo, kako deluje grajski dvižni most.

Trajanje: 20-30 minut

Cena: 2,00 EUR

Skriti zaklad - vodstvo po starem mestnem jedru Škofje Loke

Program se odvija v starem mestnem jedru in otroke na igriv način seznanja s kulturnimi spomeniki v Škofji Loki. Otroci se zberejo na grajskem dvorišču, kjer jih sprejme muzejski vodič. Nato se prične iskanje zaklada, ki se odvija po vnaprej začrtani poti, kjer spoznajo Loški grad, mestno obzidje, Kamniti most, staro šolo, Homanovo hišo, stari vodnjak itd. Na koncu sledi nagrada za vloženi trud.

Trajanje: 45-60 minut.

Cena: 3,50 EUR

Voden ogled Škoparjeve hiše - Muzeja na prostem na grajskem vrtu

V avtentičnem okolju muzeja na prostem si otroci ogledajo Škoparjevo hišo z zasnovo iz 16. stoletja, ki sodi v tip hiše s črno kuhinjo. Pri tem spoznavajo nekdanjo bivalno kulturo in način življenja kajžarjev in malih kmetov.

Trajanje: 20 minut

Cena: vključena v vstopnino za voden ogled stalnih zbirk oz. v ceno vseh ostalih pedagoških programov.

Muzejske delavnice

Cvetje iz papirja, Škofjeloški grb, Obeski z motivom gotske pečnice, Prazgodovinska ogrlica, Praznična noša babic in dedkov, Ključi, Cehovski izveski, Muzejska razglednica, Muzejski portret, Poslikane skrinje, Arheološki peskovnik

Odprtje razstave Loka : Ankara : Loka // Peter Gaber: Zbudi mojo osamljenost

Galerija na Gradu

Peter Gaber je umetnik, ki se na temelju raziskovanj svetlobe, prostora in barve vse bolj uveljavlja na domači likovni sceni. Tako znotraj krajinskega kot figuralnega slikarstva nakazuje nove izrazne smeri in odpira vprašanja o pomenu klasične slikarske motivike v sodobnem času.