Mala Groharjeva kolonija skozi čas: vodstvo po razstavi z Janezom Jocifom

21. 9. 2024 @ 11:00
Prost vstop

Po razstavi v Okroglem stolpu nas bo popeljal organizator Male Groharjeve kolonije Janez Jocif.

Mala Groharjeva kolonija je največja slikarska kolonija v slovenskem prostoru, namenjena mladim, v okviru katere že več kot 50 let enkrat letno za en dan osnovnošolci višjih razredov ustvarjajo po motivih srednjeveškega mestnega jedra.

Od ustanovitve leta 1968 pa vse do 1989 jo je vodil Lojze Malovrh, vsestranski kulturni delavec, učitelj in ravnatelj. Po šestletnem premoru jo od leta 1995 pripravlja Janez Jocif, vsestranski kulturni delavec in glasbenik, iz Območne izpostave JSKD.

Na razstavi Mala Groharjeva kolonija skozi čas predstavljamo fotografsko in dokumentarno gradivo, izbor otroških del, pa tudi kataloge, časopisne objave in posebej za to priložnost posnet videointervju z organizatorjem kolonije Janezom Jocifom.