Odprtje muzejske zbirke Tle se špeglajte lenuhi, po tej mali, marni muhi!

8. 9. 2019 @ 17:00
Prost vstop

Muzejska zbirka Tle se špeglajte lenuhi, po tej mali, marni muhi! prikazuje življenjsko okolje kranjske sivke, podrobno predstavi člane čebelje družine in čebelje produkte ter načine, kako čebele in človek pridejo do njih.

Zbirka opozarja na pomen čebele pri opraševanju rastlin in njene ogroženosti zaradi onesnaževanja in klimatskih sprememb ter njeno vlogo v slovenski kulturni dediščini.

Na dan odprtja, 8. 9., bo v Domu čebelarjev Brode med 10. in 17. uro potekal dan odprtih vrat, zbirko pa si boste pod vodstvom kustosinje Mojce Šifrer Bulovec lahko ogledali ob 14.00 in 15. 30.

Zbirka je nastala v okviru projekta Med-O-vita, v okviru LAS loškega pogorja v projektu sodelujejo:

Čebelarsko društvo Škofja Loka, Društvo Sožitje - Društvo za pomoč osebam z motnjami v duševnem razvoju, Loški muzej Škofja Loka in Razvojna agencija Sora (vodilni partner).