Pogovori z umetniki: Sanela Jahić

Pogovor ob razstavi The Labour of Making Labour Disappear // Delati zginotje delanja

5. 6. 2019 @ 19:00
Prost vstop

Pogovor z umetnico Sanelo Jahić se bo osredotočal na njen najnovejši projekt The Labour of Making Labour Disappear (Delati zginotje delanja), ki je predstavljen na razstavi v Galeriji Ivana Groharja.

Avtorica, ki se že vrsto let ukvarja z raziskovanjem odnosa med človekom in strojem ter posledično z vprašanji dela, delavca in kapitala, je projekt zasnovala v duhu družbenih sprememb in vse večje avtomatizacije družbe. Lotila se je družbenega in umetniškega eksperimenta, pri katerem se je osredotočila na lastno umetniško ustvarjanje kot primer delovnega procesa in si postavilo zanimivo vprašanje, kakšno bi bilo njeno umetniško delo, če bi ga namesto nje zasnoval stroj.

Dotaknili se bomo različnih vprašanj v zvezi z omenjeno temo, pogovarjali pa se bomo tudi o vprašanju statusa umetniškega dela danes, o vlogi umetnika v njem. Z umetnico se bo pogovarjala kustosinja razstave Barbara Sterle Vurnik.

Producent: Aksioma - Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana, 2018-2020

Koproducenti: Drugo more, Reka; Loški muzej Škofja Loka

Projekt, v katerega spada tudi razstava v Škofji Loki, je nastal v okviru Dopolavoro, dela projekta Reka 2020 - Evropska prestolnica kulture.