Pripovedke ob peči: Breda Benedik

9. 10. 2024 @ 19:00
Škoparjeva hiša
Prost vstop

Breda Benedik je od svoje stare mame dobila za popotnico v svet velik objem zgodb, ki jih kot svetinjo še danes nosi s sabo in pripoveduje dalje. Zgodbe in modrosti je nabirala tudi ob druženjih z vaškimi posebneži. S poklicem vzgojiteljice v Vrtcu Škofja Loka pa se je kar 40 let mojstrila kot pripovedovalka in poskrbela tudi za to, da njeno delo prek sodelavk še vedno utripa dalje in nosi stare zgodbe v mlada ušesa. Sodelovala je pri zbiranju materiala in izdaji knjige, kar tresla se je od lepote folklorne pripovedi iz Selške doline. Je izjemna pripovedovalka, ki v sočnosti loškega narečja zajema iz skupne skrinje naših prednikov, pobere iz nje tisto najlepše in predaja dalje novim rodovom.

Breda bo z nami delila zgodbe, ki jih je v dar dobila od svoje družine, pa tudi od vaških posebnežev, nekaj takšnih, ki so bile otrokom v vrtcu najljubše in jih še danes z radostjo pripoveduje vnukom, nekaj pa bo tudi spominov in resničnih zgodb.

Vabimo vas, da na pripovedovalski večer prinesete kakšen inštrument, da bomo med zgodbami skupaj tudi kaj zaigrali in zapeli.

Cikel dogodkov soorganizirata Kulturno društvo Grable in Loški muzej Škofja Loka, sofinancira ga Občina Škofja Loka.