Skupaj: Vodstvo po treh razstavah z direktorico in sokustosinjo Sašo Nabergoj

2. 10. 2024 @ 18:00
Prost vstop

Raziskovalno-razstavni projekt Skupaj postavlja v ospredje ljubiteljsko kulturo (zlasti likovno umetnost) in njen pomen tako za profesionalno kulturo in umetnost kot družbo v celoti. V Loškem muzeju smo ga pripravili v sodelovanju z Javnim skladom RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in obsega tri razstave v dveh galerijah. V Galeriji na gradu se na 9. državni razstavi Polnost praznine se predstavlja 48 izbranih del ljubiteljskih likovnikov iz cele Slovenije.

Na razstavi Krog se je sklenil se predstavljajo trije uveljavljeni umetniki: Agata Pavlovec (Škofja Loka), Žiga Kariž (Ljubljana) in Zoran Kuzmanović (Smederevo, Srbija), vsak z dvema serijama del. Vsem je skupno, da so v osnovnošolskih letih sodelovali na Mali Groharjevi slikarski koloniji, kar je pomembno prispevalo k odločitvi za profesionalno umetniško pot.

V Okroglem stolpu na razstavi Mala Groharjeva kolonija skozi čas predstavljamo fotografsko in dokumentarno gradivo, izbor otroških del, pa tudi kataloge, časopisne objave in posebej ob tej priložnosti posnet videointervju z organizatorjem kolonije Janezom Jocifom.