Ponedeljek, 2. oktober 2023

Dnevi Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči

Od 1. do 15. oktobra 2023 obeležujemo dneve Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči. Evropska mreža je mreža turističnih destinacij ali kulturna pot, katere namen je povezovanje prizadevanj za ohranjanje nematerialne dediščine, povezane z velikim tednom in veliko nočjo. Mreža medsebojno povezanih krajev in mest iz šestih evropskih držav (Portugalska, Španija, Italija, Malta, Hrvaška in Slovenija) izpostavlja podobnosti in razlike v praznovanju velikega tedna in velike noči, ki se pojavljajo v različnih delih Evrope.

Obeleževanju obletnice se pridružujemo tudi v Loškem muzeju Škofja Loka, kjer bomo v soboto, 14. oktobra ob 11. uri, pripravili voden ogled po stalni zbirki Škofjeloškega pasijona s sprehodom po mestu do kapucinskega samostana. Po zbirki in po poti vas bosta popeljala kustos arheolog Jože Štukl in arheologinja Mirjam Jezeršek.

Vabljeni, da se nam pridružite.