Torek, 17. september 2024

Poletne likovne delavnice z Loškim muzejem

Med poletnimi počitnicami je Loški muzej za otroke, ki so obiskovali počitniško varstvo v organizaciji Društva prijateljev mladine Škofja Loka, pripravil pester nabor različnih delavnic. Vse delavnice so bile povezane z muzejskimi zbirkami Loškega muzeja in so vključevale tudi kratke oglede posameznih zbirk. Otroci so skupaj z muzejsko vodičko pekli male kruhke in spoznali način prehranjevanja včasih, poslikali panjske končnice in se pogovarjali o čebelarstvu, se sprehodili do ruševin Zgornjega stolpa na Kranclju in izdelali odlitek gotske pečnice. Navdihnjeni po ogledu umetnostnozgodovinske zbirke so naslikali avtoportret, si ogledali zbirko Franceta Miheliča v Kašči, ustvarjali v grafični tehniki ter po zgledu slovenskih impresionistov slikali na grajskem vrtu. Otroci so na ta način spoznali zgodovino Škofje Loke in njene okolice, hkrati pa v povezavi z muzejskimi zbirkami ustvarili različne izdelke.

Poletne likovne delavnice z Loškim muzejem