Torek, 19. januar 2021
Sožitje na grajskem vrtu je dobra praksa trajnostnega urbanega razvoja
Projekt Sožitje na grajskem vrtu, ki ga izvajamo Loški muzej kot vodilni partner, Sožitje – društvo za pomoč osebam z motnjami v duševnem razvoju Škofja Loka, Občina Škofja Loka in Razvojna agencija Sora, je bil uvrščen med 15 dobrih praks trajnostnega urbanega razvoja po izboru Inštituta za politike prostora. Ta je z razpisom Mesta >> Mestom iskal dobre prakse, ki naslavljajo kompleksne izzive z uporabo celovitih in vključujočih pristopov, ki dobro delujejo in zagotavljajo želene rezultate ter lahko služijo kot navdih ali model, ki ga je mogoče prenesti v druga okolja.
V okviru projekta Sožitje na grajskem vrtu je Občina Škofja Loka obnovila in uredila grajski vrt začimbnic in dišavnic, ostali partnerji pa smo razvili več programov za večjo socialno vključenost oseb z motnjo v duševnem razvoju – varovancev Sožitja. Ti so pod mentorstvom vrtnarja posadili rastline in skrbeli za vrt ter iz posušenih rastlin izdelovali naravna mila. Celoten projekt bomo spomladi predstavili na razstavi v Okroglem stolpu Loškega gradu, v publikaciji in videu. Več o projektu ...
O obnovi grajskega zaprtega vrta v okviru projekta Sožitje na grajskem vrtu si lahko preberete v prispevku na spletni strani Zavoda za varstvo kuturne dediščine Slovenije.
Medijske objave
- Škofjeloško Sodelovanje na grajskem vrtu primer dobre prakse, Dnevnik, 30. 1. 2021
- Sožitje na grajskem vrtu med 15. dobrimi praksami trajnostnega urbanega razvoja, Radio Kranj, 19. 1. 2021
Prenesi datoteke
- Nagrajeno Sožitje na grajskem vrtu, Ločanka, 9. 2. 2021 [PDF / 173 KB]