Mala Groharjeva kolonija skozi čas: Pogovor Janeza Jocifa in Saše Nabergoj

Loški muzej Škofja Loka, 10. 6. 2024
Mala Groharjeva kolonija je največja slikarska kolonija v slovenskem prostoru, namenjena mladim, v okviru katere že več kot 50 let enkrat letno za en dan osnovnošolci višjih razredov ustvarjajo po motivih srednjeveškega mestnega jedra. Od ustanovitve leta 1968 pa vse do 1989 jo je vodil Lojze Malovrh, vsestranski kulturni delavec, učitelj in ravnatelj. Po šestletnem premoru jo od leta 1995 pripravlja Janez Jocif, vsestranski kulturni delavec in glasbenik, iz Območne izpostave JSKD. Z njim se je pogovarjala direktorica Loškega muzeja in ena od kustosinj razstave Mala Groharjeva kolonija skozi čas, ki je na ogled v Okroglem stolpu loškega gradu od 12. 6. 2024 do 6. 10. 2024. Na razstavi Mala Groharjeva kolonija skozi čas je predstavljeno fotografsko in dokumentarno gradivo, izbor otroških del, pa tudi katalogi, časopisne objavi in posebej za to priložnost posnet omenjeni videointervju.
Snemanje in montaža: Toni Poljanec