Tomislav Brajnović: Umetnik živi muzej

Stalne zbirke, kapela in dnevna soba
28. 9. 2022–31. 12. 2023

Kustosinja: Saša Nabergoj

Tomislav Brajnović (1965) je hrvaški konceptualni umetnik in profesor na reški akademiji uporabnih umetnosti. V svojem več kot štiridesetletnem opusu se ukvarja z večnimi temami ideologije, religije, obstoja in smisla človeštva, umetnosti, vloge umetnika v družbi. Pri tem posega po različnih medijih: prostorski instalaciji, videu, grafiki, zvoku, sliki, kipu, perfomansu, hepeningu, objektu, fotografiji, objavi na Facebooku ...

Umetnik je s kustosinjo razstave v stalne zbirke (zgodovinske, umetnostnozgodovinske, arheološko in etnološko) ter kapelo in dnevno sobo Loškega muzeja v dialog z različnimi vsebinami (od šolstva do grajenja kulta osebnosti) umestil 16 del, nastalih med letoma 1988 in 2022.

Spletna stran Tomislava Brajnovića

Medijske objave